Autor bloga pod lupą – co tam mu w głowie siedzi?


Przyszła pora zaprezentowania rzeczy, o których można ze mną pogadać. Na pewno jest to dziennikarstwo – ze szczególnym naciskiem na sportowe wydanie – nieco mniej finanse, no i amatorska informatyka – webmastering. Jakoś nie podoba mi się to słowo, ale wiadomo o co chodzi, np. projektowanie stron www, programowanie www. Od kiedy pamiętam (ale pamięć czasem zawodzi), czujnym okiem obserwowałem co się dzieje na stadionach piłkarskich, halach sportowych. Sport, to numer jeden u mnie. Codziennie śledzę rozgrywki piłkarskie nie tylko w Polsce. Lubię też oglądać mecze siatkarskie, zmagania szczypiornistów, a zimą skoki narciarskie (dobrze, że już zakończył się ten sezon zimowy, bo był dla polskiego kibica bardzo frustracyjny), w mniejszym stopniu koszykówkę, lekkoatletykę.

Ukończyłem technikum mechaniczne (słynne nawet w zasięgu globalnym Techniczne Zakłady Naukowe w Skarżysku-Kamiennej 😯 ), o profilu elektromechanicznym, ale nie „kręcą” mnie te rzeczy. Gdybym cofnął się w czasie i jeszcze raz miał dokonywać wyboru szkoły średniej, byłby on inny – poszedłbym bardziej w kierunku humanistycznym. Podobnie było z wyborem studium pomaturalnego – finanse i rachunkowość. Choć tutaj akurat nieco „podnieca” mnie struktura banków, ekonomia w kierunku pomnażania oszczędności.  😀 Życie wymusza na mnie (to już w XXI w. wymóg) zainteresowanie się informatyką, poruszanie się w świecie wirtualnym.

Około roku 2007 bliżej zainteresowałem się projektowaniem stron www, kodem HTML. Zaopatrzyłem się w odpowiednią książkę, no i skorzystałem z dobrodziejstw jakie niesie Internet. I tak jesienią tego roku powstała moja pierwsza strona domowa – o tym samym adresie co obecna witryna. Wytrwała ona do roku 2013, wtedy straciłem wenę twórczą i… zaoszczędziłem trochę pieniążków (serwer i domena). 😆 Zaprzestałem prowadzenia swojej strony.

W międzyczasie, jak wspomniałem w innym wpisie, pracowałem w Miejskim Centrum Sportu i Rekreacji w Skarżysku-Kamiennej, gdzie bliżej zapoznałem się z CMS – Joomla! oraz pakietem biurowym Office. Między innymi administrowałem stronę internetową MCSiR, sporo pisałem, ale też dużo pooglądałem imprez sportowych. 😎 Dla mnie, jako osoby niepełnosprawnej, była to dla wielka frajda!

Przez rok też współpracowałem ze skarżyskim portalem skarzysko.info, gdzie pisałem artykuły z lokalnego sportu. Teraz, na swoim „terenie” chciałbym się skupić na prezentacji sanatoriów, okiem pacjenta. Można będzie przeczytać o ośrodkach rehabilitacyjnych, ich wyposażeniu, samych zabiegach – w sumie mojej opinii o kuracji wózkowicza w Polsce.


Wciąż zbieram środki na terapię komórkami macierzystymi i można mi pomóc w walce z moją chorobą, jamistością rdzenia kręgowego przez subkonto w fundacji:

Fundacja Pomocy Osobom Niepełnosprawnym Słoneczko
Stawnica 33A
77-400 Złotów
Spółdzielczy Bank Ludowy w Zakrzewie, oddział Złotów
Nr konta: 89 8944 0003 0000 2088 2000 0010
Tytułem: 841/S Michał Stępiński

Dla ułatwienia, można skorzystać z formularza wpłaty znajdującego się na stronie internetowej fundacji (po lewej stronie): http://www.fundacja-sloneczko.pl/ (fundacja nie pobiera prowizji od wpłat)

Środki można przekazać również w formie 1% podatku. Dane to:

KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 841/S Michał Stępiński

Link do mojego apelu w fundacji „Słoneczko”: tutaj

Można mi również pomóc przez platformę Pomagam.pl: https://pomagam.pl/michalmsc