Kolejne budujące informacje o komórkach macierzystych (wideo)


Tak naprawdę to historia Dawida Szpaka z Buska-Zdroju zainspirowała mnie do udziału w eksperymentalnej terapii komórkami macierzystymi. Jakieś pół roku temu, po przeczytaniu w lokalnej prasie o jego chorobie i leczeniu, nawiązałem kontakt z dr. Boruczkowskim z Warszawy. Natomiast obecnie trafiłem pod opiekę Centrum Medycznego „Klara” w Częstochowie. Parę dni temu ponownie obejrzałem w tv kablowej materiał o nastolatku z Buska-Zdroju i bardzo cieszę się z jego efektów leczenia. To znaczy, że w moim przypadku też może być dobrze.

Widzę, że sposób leczenia Dawida jest podobny do tego, jaki ma być u mnie. Tylko jego dawki to 60 mln komórek – mniej waży. W moim przypadku, jestem cięższy, komórek będzie 70 mln. Ale koszt terapii porównywalny – u mnie wynosi on 78 000 zł – 106 000 zł – za pierwszy etap.

Mój proces przygotowawczy do udziału w terapii posuwa się do przodu. Przeszedłem konieczne badania: krwi i moczu, RTG klatki piersiowej, EKG i badanie laboratoryjne RNA HCV jakościowe. Natomiast w ostatnich dniach przyjąłem drugą już szczepionkę WZW B. Trzecia wypada za ok. 6 miesięcy. W poprzednim tygodniu nadeszła z CM „Klara” pomyślna informacja o pozytywnym zaopiniowaniu wniosku na mój udział w leczeniu. Zgodę tę wydała Komisja Bioetyczna. Teraz z ośrodka w Częstochowie zostanie wysłane zapotrzebowanie do Polskiego Banku Komórek Macierzystych o wytworzenie preparatu specjalnie dla mnie. 🙂 Potrwa to ok. 3 miesiące.

I teraz najważniejsza sprawa. W moim geście pozostaje skombinowanie funduszy na tę terapię. A właściwie z pomocą ludzi dobrej woli, o dobrym sercu. Jestem podopiecznym Fundacji Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Słoneczko” i tam posiadam subkonto, gdzie można wpłacać każdą złotówkę. Pomóżcie mi okiełznać jamistość rdzenia kręgowego, poprawić moje funkcje życiowe, stać się bardziej samodzielnym.

Można mi pomóc na dwa sposoby:

1. Wystarczy wypełnić odpowiednią rubrykę w rocznym zeznaniu podatkowym

wpisując w części „wniosek o przekazanie 1%” w polu „nr KRS” należy wpisać numer 0000186434, a w rubryce „INFORMACJE UZUPEŁNIAJĄCE, cel szczegółowy 1%” wpisać: 841/S Michał Stępiński

2. Dokonać wpłaty z konta bankowego (możliwość wykonania tej operacji ze strony fundacji za pomocą płatności on-line znajdującej się po lewej stronie) na konto:

Fundacja Pomocy Osobom Niepełnosprawnym SŁONECZKO Stawnica 33A 77-400 Złotów Spółdzielczy Bank Ludowy w Zakrzewie oddział Złotów 89 8944 0003 0000 2088 2000 0010 KONIECZNIE w tytule wpłaty pisząc: 841/S Michał Stępiński

Pomoc Dla Michała Stępińskiego – 1% i darowizna – 841/S Michał Stępiński

***

Link na stronę fundacji: kliknij tutaj

Materiał z tvswietokrzyska.pl o powodzeniu terapii u Dawida Szpaka